4metin2.net
4metin2.net
4metin2.net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

4metin2.net

Este un forum in care sunt postate serverele dumneavoastra, si puteti afla totul despre metin2 . Va ajutam cu serverul dumneavoastra, pentru orice bug .
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Top postatori
Admin
Manualul Moderatorului Vote_lcapManualul Moderatorului Voting_barManualul Moderatorului Vote_rcap 
georgefighter
Manualul Moderatorului Vote_lcapManualul Moderatorului Voting_barManualul Moderatorului Vote_rcap 
silent2
Manualul Moderatorului Vote_lcapManualul Moderatorului Voting_barManualul Moderatorului Vote_rcap 
love_sk8_golden
Manualul Moderatorului Vote_lcapManualul Moderatorului Voting_barManualul Moderatorului Vote_rcap 
rosualex
Manualul Moderatorului Vote_lcapManualul Moderatorului Voting_barManualul Moderatorului Vote_rcap 
xcrankx35
Manualul Moderatorului Vote_lcapManualul Moderatorului Voting_barManualul Moderatorului Vote_rcap 
TheHackerNr1
Manualul Moderatorului Vote_lcapManualul Moderatorului Voting_barManualul Moderatorului Vote_rcap 
ncaeo
Manualul Moderatorului Vote_lcapManualul Moderatorului Voting_barManualul Moderatorului Vote_rcap 
Metin2Power
Manualul Moderatorului Vote_lcapManualul Moderatorului Voting_barManualul Moderatorului Vote_rcap 
oardpehashh
Manualul Moderatorului Vote_lcapManualul Moderatorului Voting_barManualul Moderatorului Vote_rcap 
Ultimele subiecte
» Metin2Power lv250 PVM-PVP
Manualul Moderatorului Icon_minitimeLun Mar 23, 2015 9:24 pm Scris de Metin2Power

» Metin2Optic server privat Romanesc PVP
Manualul Moderatorului Icon_minitimeMar Aug 05, 2014 3:59 am Scris de silent2

» orizon2 24/24
Manualul Moderatorului Icon_minitimeSam Iul 13, 2013 9:26 pm Scris de Brutalu

» Metin2Argo PVP Clasic {24/24}~{24/7}~{lv127}@@@@@@@@@@@@@@@@
Manualul Moderatorului Icon_minitimeMar Iun 25, 2013 3:59 am Scris de silent2

» BlackMetin2-PvM fun
Manualul Moderatorului Icon_minitimeLun Iun 03, 2013 3:09 am Scris de destroi112

» Metin2 Beats
Manualul Moderatorului Icon_minitimeMar Apr 09, 2013 10:04 pm Scris de sandoiuml

» Metin2Destros Hostat 24/24 Offiacial 2013
Manualul Moderatorului Icon_minitimeMar Mar 12, 2013 4:02 pm Scris de belenghen

» [DEDICAT]Metin2XPC - Orion - Next level in gaming
Manualul Moderatorului Icon_minitimeSam Ian 26, 2013 6:35 am Scris de Metin2XPC

» DeVorbit.Ro Official [HOSTAT] Server PVP CLASIC 24/24 24/7
Manualul Moderatorului Icon_minitimeVin Ian 04, 2013 11:42 pm Scris de silent2

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Manualul Moderatorului

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Pesti Mesaje : 37
Data de inscriere : 09/08/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

Manualul Moderatorului Empty
MesajSubiect: Manualul Moderatorului   Manualul Moderatorului Icon_minitimeLun Aug 09, 2010 7:30 pm

Dp. cum ati vazut sunt destui de multi moderatori care nu stiu cum sa se ocupe meserie . Imi asum o parte din vina pt. ca nu au fost instruiti .
Va rog sa urmariti cu atentie si sa respectati acest manual , pt. ca o sa va duca acolo unde va este locul , la succes !

Incepem cu cele mai banale si mai intalnite abateri :

1. Off topic - Cand vedem pe cineva ca face off topic ii scriem in mesaj : Ban pt. off topic . La motivul banarii si durata punem asa : Motiv : Off topic , Durata : 2 zile
2. Reclama - Stergem topicul , dar mai intai banam utilizatorul permanent pt. motivul : Reclama .
3. Dublu post sau mai mult - Pt. dublu post sau mai mult se va scrie in primul mesaj postat : Ban pt. dublu / triplu / x4 /x5 .. post . La motivul banarii punem : Motiv : Dublu / triplu / x4 /x5 iar durata variaza intre 2 si 4 zile .
4. Post hunt - De multe ori intalnim post hunteri . In mesaj o sa trecem Ban pt. post hunt . La motivul banarii : Motiv : Post hunt , iar durata e de 2 zile
5. Pirateria - Se pedepseste prin stergerea link-urilor piratate si inlocuirea lor cu textul `PIRAT` . La motivul banarii : Motiv : Piraterie , iar durata este de 3 zile .
6. Inchidere topic - Cand inchideti un topic facetio cu , cap . Spre exemplu daca raspunsul e primit sau creeatorul lui vrea inchiderea il puteti inchide , sau daca se face prea mult off topic .

ATENTIE : ORICE EDITATI , EDITATI CU ROSU SI SCRIETI CINE A EDITAT .

Acum ca am trecut peste cele mai frecvente probleme .. si v-am explicat ce trebuie sa faceti in orice situatie .. va puteti da seama dp. modelul de mai sus ce trebuie sa faceti si la alte abateri .
Sus In jos
https://4metin-3.all-up.com
 
Manualul Moderatorului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
4metin2.net :: Regulament Forum-
Mergi direct la: